odstraszanie gołębi

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a Twoje marzenia o wieczorach na przytulnym balkonie legły w gruzach przez gołębie, które zakłócają Twoje terytorium? Niestety, miejskie gołębie to ogólny, dosyć duży problem w aglomeracjach. Ptaki z łatwością znajdują pożywienie w śmietnikach, na osiedlach nierzadko sami mieszkańcy je dokarmiają. Jak potwierdzają ornitolodzy, to spory błąd. Trzeba wiedzieć, że gołębie to intruzy, które nie tylko zaśmiecają, ale przenoszą też multum niebezpiecznych chorób.

Jak powinno przebiegać odstraszanie gołębi? Nie jest to wcale takie łatwe, jeśli na balkonie założyły gniazda. Nie zawsze wystarczy atrapa ptaka drapieżnego, znacznie lepszy jest odstraszacz gołębi w postaci systemu kolców, który montuje się na balustradzie. Taką przeszkodę gołębie widzą już z daleka, dzięki czemu nawet nie zbliżają się do balkonu. Jest to też odstraszacz bezpieczny dla ptaków, w przeciwieństwie do toksycznych farb czy lakierów, które mają truć ptaki.

Pamiętaj, że usunięcie gołębi z balkonu jest konieczne i to nie tylko dlatego, że chcesz odzyskać przestrzeń do wypoczynku w ciepłe, wiosenne i letnie dni. Ptaki miejskie przenoszą mnóstwo chorób, w ich piórach gromadzą się toksyny, pasożyty, bakterie, które z łatwością przedostaną się do strefy mieszkalnej. Niektóre z nich są naprawdę niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Poza tym przyznasz chyba, że zabrudzony przez ptaki balkon nie jest zbyt estetyczny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *