folia dachowa

Jednym z końcowych i jednocześnie niezwykle ważnych punktów przy budowie domu jest stworzenie poszycia dachowego. Zanim zabierzemy się za ten proces, warto nabyć odpowiednie materiały, o których chcemy dziś wspomnieć. Tym razem na tapet bierzemy folie dachowe, które są stałym składnikiem nowoczesnych poszyć dachowych. Czym szczególnym się one wyróżniają? O tym napiszemy poniżej.

Dlaczego warto stosować folie dachowe?

Folie dachowe w branży budowlanej znane są jako membrany. Są to specjalne rodzaje materiałów, których używa się do pokrywania dachów. Posiadają doskonałe właściwości izolacyjne oraz skutecznie chronią dach przed uszkodzeniami. Z czego powstają folie dachowe? Oto przykłady materiałów:

  • PVC;
  • Polipropylen (PP);
  • Kauczuk syntetyczny (EPDM).

Często budulcem foli jest także polietylen. Warto przy tym zaznaczyć, że membrany wykonane ze wspomnianego wcześniej kauczuku są paroizolacyjne.

Czym jest mata drenażowa?

Otwarta dyfuzyjnie, odporna na chemikalia, bezpieczna dla wody pitnej – to są cechy, którymi poszczycić się może mata drenażowa. Do czego może być ona wykorzystywana? Zastosowań tego materiału jest wiele. Najczęściej słyszy się o tym produkcie w kontekście budowania tarasów lub też tworzenia tzw. zielonych dachów. Mata drenażowa to produkt, który pozwala na bezpieczne odprowadzanie wody z miejsc, w których tworzą się zastoiska. Omawiany produkt sprawdzi się więc również na podjazdach garażowych, pod wiatami czy nawet na boiskach piłkarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *