Podłoga z żywicy do tej pory stosowana była przeważnie w miejscach o intensywnej eksploatacji. Nikt nie zastanawiał się nad jej walorami estetycznymi, za to miała być w pełni odporna i przetrwać długie lata w trudnych warunkach. Dlatego zresztą zobaczyć ją można było w warsztatach, fabrykach, halach przemysłowych czy instytucjach użyteczności publicznej. Zawsze wykazywała doskonałą odporność na ścieranie, pękanie, rysowanie czy blaknięcie.
Podłoga z żywicy w domu
Dzisiaj tego rodzaju wylewki epoksydowe docenili również prywatni inwestorzy. Najpierw zaczęto stosować je na tarasach, balkonach czy w garażach, ponieważ jest odporna na wysokie i niskie temperatury, ciężar, brud oraz wodę czy promienie słoneczne. Teraz staje się hitem aranżacji wnętrz i świetnie sprawdza się nawet w reprezentacyjnym salonie, nierzadko stanowiąc zresztą jego element dekoracyjny.
Tego rodzaju posadzki żywiczne doskonale sprawdzają się w korytarzu, wiatrołapie, kuchni czy łazience. Na taką podłogę decydują się głównie osoby, które stawiają na funkcjonalność i praktyczność zastosowań domowego użytku. Nie da się jednak ukryć, że podłoga z żywicy może stanowić także element dekoracyjny, chociaż przez swoją ponadczasowość oraz minimalizm sprawdzi się doskonale we wnętrzach urządzonych bez względu na styl. W tych klasycznych i skandynawskich będzie spójnym dopełnieniem wystroju, zaś podłoga zabarwiona czy z dodatkiem drobinek kwarcu doda wyrazistości w przestrzeniach nowoczesnych i tych glamour.
Inwestycja w podłogę
Na co musi zwracać szczególną uwagę inwestor, który wybiera odpowiednią podłogę do swojej nieruchomości? Posadzka ma być przede wszystkim trwała, bo przecież jej zmiana wiąże się z dużymi kosztami i generalnym remontem. Ma też być na tyle uniwersalna, by pasowała do każdego wnętrza, nawet tego, którego klimat jest często zmieniany.
Liczy się również koszt posadzki, bo budżet na wykończenie domu jest przecież kwestią indywidualną. Podpowiadamy, że cena podłogi z żywicy nie różni się od innego typu posadzki. To inwestycja podobna, jaką należy zrealizować, decydując się na klasyczne panele czy płytki ceramiczne. Jest za to tańsza od naturalnego kamienia oraz drewnianego parkietu. Nie ma też problemu z jej położeniem i z tym zadaniem poradzi sobie nawet laik. Biorąc pod uwagę jej właściwości, tak naprawdę nie ma sobie równych. To zresztą dlatego podłoga z żywicy cieszy się dzisiaj tak ogromną popularnością.