posadzki epoksydowe

Czy wiesz, że tradycyjne płytki ceramiczne, a nawet elegancki gres i naturalny kamień odchodzą już powoli do lamusa? Jeśli właśnie planujesz wykończenie własnych „czterech kątów” i zastanawiasz się nad wyborem najlepszej podłogi w łazience, zwróć uwagę na wylewki epoksydowe. To nowoczesne rozwiązanie, które jeszcze do niedawna stosowano jedynie w fabrykach, magazynach, warsztatach czy też miejscach użyteczności publicznej. Dzisiaj posadzki żywiczne wkraczają na salony i znajdują zastosowanie także w przestrzeniach prywatnych.

Dlaczego warto postawić na wylewki żywiczne w łazience? Przede wszystkim wykazują one szereg korzystnych właściwości. Są odporne na wodę i wilgoć, co jest szczególnie ważne w przestrzeni łazienkowej. Do tego nie pękają, nie rysują się, są antypoślizgowe i niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Podłoga z żywicy jest idealnie gładka, nie posiada fug ani żadnych załamań czy struktury, która zbierałaby kurz i brud.

Co więcej, posadzki epoksydowe mogą stanowić świetną dekorację. Rzeczywiście są uniwersalne i pasują do każdego stylu, ale inwestorzy mogą także decydować się na oryginalne wzory. Żywicę można barwić, dodawać do niej mieniące się drobinki kwarcu, a nawet nakładać warstwa po warstwie, tworząc tym samym rozmaite formy na gładkiej płaszczyźnie. To właśnie żywica pozwala tworzyć unikalne formy 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *