budowa przyłacza sanitarnego

Rury kanalizacyjne – do czego służą i jak działają?

Stawiasz własny dom i zastanawiasz się, jak powinna wyglądać budowa przyłącza sanitarnego? Przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej często trwa nawet kilka miesięcy, a w tym czasie musisz też dopełnić kilka istotnych procedur. Pamiętaj, że budowa przyłącza sanitarnego to także pewne koszty, które zawsze leżą po stronie właściciela posesji.

 

Chcesz dowiedzieć się, do czego służą rury kanalizacyjne? Krótko mówiąc – rury tego typu są wykorzystywane do stworzenia odpowiedniego systemu odprowadzania wody i ścieków z nieruchomości oraz całej posesji. Odpowiednio zaplanowana i przeprowadzona budowa przyłącza sanitarnego do budynku to podstawa, aby móc komfortowo z niego korzystać. Obecnie na rynku wyróżniamy kilka rodzajów rur kanalizacyjnych występujących w różnych kolorach. Pomarańczowe rury to takie do zastosowania zewnętrznego, natomiast te przeznaczone do budowy instalacji wewnętrznych mają kolor szary lub biały.

Przyłącze do sieci kanalizacyjnej – opis działania

Zasada działania sieci kanalizacyjnej jest prawie tak prosta, jak jej budowa. Ten system składa się przede wszystkim z pionu kanalizacyjnego w budynku, poziomy kanalizacyjnego (musi być spadek), studzienki rewizyjnej, kanalików oraz kanału ulicznego. Wszystkie te elementy połączone wytrzymałymi rurami mają za zadanie odprowadzać ścieki z nieruchomości, np. do publicznej sieci kanalizacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *