odstraszacz gołębi

Każdy, kto posiada własny dom, powinien znać podstawowe zasady dotyczące ocieplenia budynków. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, żeby wiedzieć, czy zlecone docieplenia budynków są dobre i odpowiednia dla naszego domu. Warto też pamiętać, że odpowiednie ocieplenie budynku znacząco przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania domu oraz jego konserwacji. Dla każdego laika w obszarze budownictwa, który jest zainteresowany najlepszym ociepleniem swojego domu, przedstawiamy najczęściej popełniane błędy przy ociepleniu budynków.

 

Zabezpieczenie przed ptakami

Konieczne jest zamontowanie takiego elementu jak odstraszacz gołębi. Jest to szczególnie ważne w przestrzeniach miejskich, bowiem w budynkach ptaki szukają schronienia. Mogą to być kolce albo sztuczne ptaki do odstraszania gołębi. Zabezpieczenie tego typu nie robi ptakom krzywdy. Po prostu zniechęcają do siadania na parapetach czy elewacji budynku. Gołębie odchody potrafią ją bowiem zniszczyć. Dodatkowo w odchodach ptaków znajdują się groźne dla zdrowia ludzkiego drobnoustroje. Dlatego warto zaopatrzyć się w odstraszacz gołębi.

 

Nieodpowiednie dobranie izolacji termicznej budynku.

Dobry fachowca powinien najpierw zidentyfikować, jakiego rodzaju materiały zostały użyte przy budowaniu domu, i jakiego typu materiały będą bezpośrednio stykać się z ociepleniem. Na przykład, nieosłonięta wełna mineralna bardzo łatwo nasiąka wodą, a styropian wystawiony na działanie słońca ulega degradacji. Dlatego świadomość tego, jaki materiał będzie bezpośrednio ocieplany.

 

Wybranie przestarzałych materiałów do ocieplenia.

Używanie przestarzały materiałów do ocieplania budynków jest częstym grzeszkiem. Powodowany jest tym, że takie starsze materiały są po prostu tańsze. Jednak nie oznacza to, że przyniosą one oszczędności.

Nowoczesne elewacje na dłuższą metę zapewniają istotne oszczędności — przede wszystkim w oszczędności na ociepleniu domu. Właściwa termoizolacja pozytywnie przyczynia się również do braku rozwoju pleśni w domu. Odciąża również konstrukcję nośną budynku oraz jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nieodpowiednie przygotowanie ścian do ocieplenia.

Brak lub nieodpowiednie przygotowanie starych ścian do ocieplenia budynków skutkuje tym, że nowa warstwa ocieplenia może bardzo łatwo odpaść. Ściana powinna zostać oczyszczona z luźnych tynków i pyłów, powinny zostać naprawione wszystkie dziury i wykonane drobne prace naprawcze.

Ten błąd jest naprawdę często popełniany, a jego przyczyną jest zazwyczaj brak czasu oraz pieniędzy.

 

Brak zabezpieczenia terenu.

Jest to błąd naprawdę bardzo często popełniany przez wykonawców. Zabezpieczenie terenu wokół rusztowania powinno pierwszą rzeczą, którą wykonuje się przed przystąpieniem do prac remontowych.

Zabezpieczenie terenu to przede wszystkim nałożenie siatek bezpieczeństwa na rusztowanie oraz zabezpieczenie materiałów. Nieodpowiednia ochrona materiałów znacząco wpływa na ich trwałość — może nawet doprowadzić do wytworzenia się pleśni. Wiadra z tynkiem nie powinny być ulokowane w miejscu, na które pada słońce, gdyż zbyt wysoka temperatura prowadzi do rozpadu chemicznego przez przegrzanie.

 

Nieodpowiednie zabezpieczenie otworów w budynkach.

Otwory w ocieplanym budynku powinny zostać pieczołowicie i dokładnie zabezpieczone. Nie przekłada się to co prawda bezpośrednio na skuteczność ocieplenia, ale chyba każdy się zgodzi, że zachlapane tynkiem okna i drzwi nie są pożądanym skutkiem remontu.

To samo tyczy się odpowiedniego osłonięcia przestrzenie wokół budynku. Pochlapany chodnik, czy zniszczone ogrody to bardzo częsta pozostałość po każdych większych remontach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *