Wybór najkorzystniejszego kredytu hipotecznego nie jest zadaniem prostym. Należy jednak pamiętać, że kredyt mieszkaniowy zaciągnięty na dogodnych warunkach jest łatwiejszy do spłacenia, dlatego decyzji o jego wyborze nie warto podejmować pochopnie.

Koszty kredytu

Decydując się na kredyt hipoteczny należy zapoznać się z ofertami różnych banków i porównać je ze sobą. Szczególną uwagę należy zwrócić na koszty kredytu i warunki jego zaciągnięcia. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na całkowity koszt kredytu hipotecznego jest jego oprocentowanie, którego wartość zależy od stopy referencyjnej i marży banku. Marżę można często próbować negocjować z bankiem. Oprócz oprocentowania istotnym elementem wpływającym na koszt kredytu jest prowizja, która zazwyczaj waha się od 0 do 3% i zwykle jest jednorazowa.

Zapoznaj się z warunkami

Kredyty hipoteczne w różnych bankach mogą być zaciągane na różnych warunkach. Dlatego warto wcześniej się z nimi dokładnie zapoznać, ponieważ pozwoli to uniknąć rozczarowania w przyszłości. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy dany bank wymaga ubezpieczenia na życie i jaki jest jego koszt oraz czy zaciągnięcie kredytu nie wiąże się z dodatkowymi zobowiązaniami, np. takimi jak założenie konta osobistego w danym banku czy kupienia karty kredytowej. Jest to bardzo ważne przede wszystkim ze względu na to, że z pozoru atrakcyjny kredyt mieszkaniowy w rzeczywistości może okazać się o wiele droższy.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny, ponieważ jest to zobowiązanie zaciągnięte zazwyczaj na około 25-30 lat. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ obecnie na rynku finansowym istnieje szeroki wybór tego typu produktów na różnorodnych warunkach. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby wybrać dla siebie jak najbardziej atrakcyjną ofertę, ponieważ z pewnością w znaczny sposób ułatwi to w przyszłości spłatę zadłużenia.

Dlatego jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego kredytu dla siebie nie kieruj się przypadkiem ani telewizyjną reklamą. Na początku skorzystaj z internetowych narzędzi, takich jak ranking kredytów hipotecznych, aby zapoznać się z najlepszymi ofertami. Pomocne mogą okazać się również opinie rodziny, znajomych oraz osób postronnych za pośrednictwem forum internetowych. Należy jednak pamiętać, że oferta która jest idealna dla bliskiej nam osoby nie zawsze jest dobra dla nas. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z fachowej pomocy doradcy finansowego, który z łatwością wybierze najlepszy kredyt mieszkaniowy dopasowany do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *