nowoczesny dach

Rozwiązania ekologiczne w budownictwie z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Inwestorzy i klienci indywidualni zauważyli, że decydując się na rozwiązania eko, mogą wiele zyskać, a przy okazji zmniejszyć swój wpływ na otaczającą nas przyrodę. Doskonałym tego przykładem są tak zwane zielone dachy.

Mowa tu o konstrukcjach, w których warstwy wykończeniowej nie tworzy standardowa hydroizolacja, oparta na typowych materiałach zapewniających konkretne parametry. Zastępują ją rośliny. Zazielenienie dachu pełni mnóstwo funkcji, zapewnia także szereg korzyści, obok których nie można przejść obojętnie. Poniżej prezentujemy te najważniejsze.

  • Zielony dach to siedlisko dla wielu małych zwierząt i owadów.
  • Redukcja dwutlenku węgla, niezwykle szkodliwego dla atmosfery.
  • Skuteczne obniżenie temperatury powietrza (jest to współczesne wyzwanie dla całej ludzkości).
  • Oczyszczanie powietrza – zazielenienie pełni funkcję filtra usuwającego zanieczyszczenia.
  • Nawilżenie powietrza.

Nie możemy zapomnieć również o kwestiach estetycznych. Zielony, nowoczesny dach prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Może okazać się prawdziwą wizytówką domu, a także innych budynków – biurowców, warsztatów etc.

Nie da się ukryć, że popularność zielonych dachów cały czas rośnie. Wiele wskazuje na to, że w dość bliskiej przyszłości staną się one standardem. Zwłaszcza w przypadku osiedli mieszkaniowych, które coraz częściej zyskują prawdziwie ekologiczny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *